Як найдовше зберегти світло пасхальної радості?
Про те, як гідно провести Світлу седмицю та найдовше зберегти пасхальну радість розповів протоієрей Андрій Чиженко.
Він зазначив, що тут може бути одна відповідь, а саме – максимальна присутність людини на богослужіннях Світлого тижня, і не тільки присутність, а й участь у богослужіннях, тобто сповідь і Причастя Тіла та Крові Христових.Тут може бути одна відповідь, а саме – максимальна присутність людини на богослужіннях Світлого тижня, і не тільки присутність, а й участь у богослужіннях, тобто сповідь і Причастя Тіла та Крові Христових.
– Часто людина може сприймати Великий піст як якусь спортивну дистанцію, мовляв, пробігла її, подолала, а тепер можу з повним правом пити горілку, їсти шашлик, всіляко вдаватися до розваг і якомога більше лежати на дивані біля телевізора з пультом від нього на животі. Але це не так, – зауважив протоієрей Андрій.
Великий піст, Великдень та Світла седмиця – це щаблі до раю. Вірніше сказати, Свята Чотиридесятниця – щаблі до раю. А Світле Христове Воскресіння та Світлий тиждень, який ним і є, – це сам рай, рай богоспілкування та відчуття Божественної присутності в собі та навколо.
Свята Чотиридесятниця – щаблі до раю. А Світле Христове Воскресіння та Світлий тиждень, який ним і є, – це сам рай, рай богоспілкування та відчуття Божественної присутності в собі та навколо.
Ось ти намагався виправитися, подвизався, трудився у Великий піст, щоб увійти до раю. Дійшов майже до вершини. Господь каже тобі: «Увійди в радість твого Господа» (Мф. 25:21), але ти зі самої вершини натомість вирішив скотитися вниз до свого допостового грішного стану і впав прямо в болото. І якщо сходинки нагору ти насилу долав сорок сім днів, то назад ти скотився миттєво. Такою є фізика духовного життя.
А потім, після Світлого тижня приходять до батюшки сумні люди сповідатися: «От так і так, батюшка, вийшло». А священник їм: “Як же так? А вони: “От так, батюшка”. І гірко розводять руками та плачуть. Потрібно розпочинати весь шлях знову.
Хай не буде з нами так! Якщо ми Страсний тиждень проводили в храмах, то тим паче Світлий тиждень повинні проводити в них по можливості вранці та ввечері на богослужіннях, по можливості часто причащатися. Тим більше, що підготовка до Таїнства Євхаристії дуже полегшена. Замість звичайних канонів – Великодній канон. Замість ранкових та вечірніх молитов – часи Святого Великодня. Посту дотримуватися не потрібно. Тільки євхаристичний – з півночі до моменту Причастя.
Якщо у Великий піст наші храми перетворювалися на лікарні, то на Світлій седмиці храми перетворюються на рай. Це унікальний час, коли в церквах є унікальні богослужіння, що наповнюють душу радістю на весь рік.
Увійди до цієї радості. Увійди в рай, а не скачайся в пекло гріха, – закликав вірян священник.