На що потрібно звернути увагу під час Успенського посту

На що потрібно звернути увагу під час Успенського посту

«Ось тепер час сприятливий, ось тепер день спасіння»12 Кф. 6,2  

Успенський піст названий на честь свята Успіння Пресвятої Богородиці, яке завершує піст і є його кульмінацією.

Одна з поширених помилок, пов’язаних саме з цим постом, полягає в тому, що багато хто вважає цей піст трагічним і похмурим, тому що він такий же суворий, як і Великий піст, і нібито нагадує нам про смерть. Але це не так.

Успенський піст говорить про велич і безсмертя людини, яка прийняла Господа в своє серце.

Цей піст наповнений радістю і надією зустрічі створіння зі своїм Творцем. Зустрічі не тільки як фізичної смерті, переходу з однієї реальності в іншу, а головної зустрічі – зустрічі душі з Господом тут, на землі.

Розташування свята в кінці літа символічно. Серпень – пора підведення підсумків, збору плодів, підготовки до зими. Це відноситься і до духовного життя. Піст – це ще одна можливість проаналізувати своє життя, дати оцінку своїх вчинків, дій, думок; виявити свої слабкі сторони, які заважають подальшому руху і розвитку і спробувати їх змінити.

Піст – це ще одна можливість проаналізувати своє життя, дати оцінку своїх вчинків, дій, думок; виявити свої слабкі сторони, які заважають подальшому руху і розвитку і спробувати їх змінити.

Саме про це говорить нам свято Преображення Господнього, що випадає на Успенський піст, нагадуючи про важливість смирення перед волею Божою і готовності долати всі труднощі, проходити все уготоване нам без нарікання, з вдячністю.

На жаль, це свято у деяких асоціюється лише з освяченням плодів і до духовності не має ніякого стосунку. Шкода, що люди ігнорують можливість стати ближче до Бога, наблизитися до світла, вийти з темряви невіри та своїх пристрастей. Неправильним проходженням святкових днів люди тільки посилюють свої гріхи і множать згубні звички.

Також поширена помилкова думка, що піст – нав’язане ззовні обмеження. Піст – це добровільний і усвідомлений крок. Це бажання душі бути ближче до Бога, бажання уподібнитися Йому.

Піст – це добровільний і усвідомлений крок. Це бажання душі бути ближче до Бога, бажання уподібнитися Йому.

І обмеження в їжі – спроба навчитися не витрачати час і не розсіювати увагу на земні насолоди, які є другорядними в нашому житті, а зосередитися на головному та насущному – на особистих стосунках із Богом. Саме в цьому сенс будь-якого посту, та й самого християнства.

Християнство – це можливість стати новою людиною у Христі, це початок нового життя в Ньому. І піст – одна з форм досягнення цієї мети.

Християнство – це можливість стати новою людиною у Христі, це початок нового життя в Ньому. І піст – одна з форм досягнення цієї мети.

Наша віра й церковні Таїнства поєднують нас із Христом, і Він входить в наше життя, освячуючи його. Все хороше, що є в нашому житті, виходить від Бога, Який живе в нас. Жити з Христом не означає просто думати про Нього, це означає, що Він починає діяти в нашому житті, діяти через нас.

Християнство – це особистий вибір кожного з нас віддати своє життя Богу, як колись Він віддав Своє життя за нас.

Митрополит Антоній (Паканич)

Wayfarer

Wayfarer

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x