Для чого потрібно економити гроші?

Для чого потрібно економити гроші?

“Будьте милосердні, як Отець Ваш милосердний”.1(Лк. 6, 36)

Відомий афонський святий преподобний Паїсій Святогорець повчав, що дуже важливо давати милостиню бідним.

«Чим більше [матеріальних] благ отримують сьогодні люди, тим більше вони отримують проблем. Ні Богу вони не дякують за Його благодіяння, ні нещастя своїх ближніх не бачать. А не бачачи нещастя ближніх, вони не дають їм милостиню.

Люди витрачають гроші без мети та не думають про свого ближнього, якому нема що їсти. Як після цього до них прийде Благодать Божа?

Навіть якщо у людини є сім’я, все одно вона має на чомусь економити та відкладати гроші, щоб давати милостиню іншим.

Люди витрачають гроші без мети та не думають про свого ближнього, якому нема що їсти. Як після цього до них прийде Благодать Божа? Навіть якщо у людини є сім’я, все одно вона має на чомусь економити та відкладати гроші, щоб давати милостиню іншим.

Треба пояснити своїй дружині та дітям, що десь живе покинута всіма хвора людина або дуже нужденна бідна сім’я. І якщо у них немає грошей, щоб допомогти нещасним, то треба сказати своїм близьким: «Подаруймо цим нещасним хоча б якусь християнську книгу, адже у нас їх багато».

Подаючи милостиню тим, хто потребує, людина допомагає і собі, і своїй родині», – говорив старець.

Преподобний пояснив, чому Бог допускає в світі бідність і хвороби.

«Для того, щоб ми плекали чесноту, Бог допускає хвороби, злидні тощо. Адже Бог міг би зцілити хворих і збагатити жебраків, Він міг би влаштувати всіх, але тоді ми мали б помилкове відчуття, що ми доброчесні.

Ми називали б себе, наприклад, милостивими, не будучи такими насправді, тоді як зараз наші чесноти видно з наших справ.

Для того, щоб ми плекали чесноту, Бог допускає хвороби, злидні тощо. Адже Бог міг би зцілити хворих і збагатити жебраків, Він міг би влаштувати всіх, але тоді ми мали б помилкове відчуття, що ми доброчесні. Ми називали б себе, наприклад, милостивими, не будучи такими насправді, тоді як зараз наші чесноти видно з наших справ.

Слава Богу, є люди, які приносять себе в жертву заради ближнього. Я був знайомий з людиною, яка, демобілізувалася з армії та одразу ж була несправедливо засуджена на великий термін тюремного ув’язнення. Він свідомо пішов на це для того, щоб врятувати одну сім’ю. Ця людина не подумала ні про те, що вона скомпрометує себе, ні про свою майбутню кар’єру», – говорив святий.

Преподобний розповідав історію однієї грецької сім’ї. «Я бачу, що Бог влаштовує так, щоб у кожній родині хоча б одна людина мала віру й благоговіння, для того щоб інші члени цієї родини теж отримували допомогу.

У Кониці я був знайомий із родиною, всі члени якої були байдужі до Церкви, крім однієї з дочок. Ця дівчина, ледь почувши дзвін, знімала фартух, залишала незавершеними всі свої справи та поспішала до церкви. Навіть коли в село прийшли німці й паламар почав дзвонити в дзвін, сповіщаючи про це народ, ця дівчина побігла до церкви на вечірню! І хоча її батьки були людьми вельми скупими, сама вона була дуже жалісливою. Батько цієї дівчини від скупості харчувався не нормальною їжею, а сухим хлібом, який розмочував у воді. Її мати теж була дуже скупою. […]

Я в той час жив у монастирі Стоміон. І ось, якщо ця дівчина хотіла взяти щось з дому своїх скупих батьків, щоб милостиня перепала якомусь біднякові та не могла взяти цю річ потайки, то вона говорила матері: «Мама, ця річ потрібна ченцеві».

– Віддай йому, віддай, – відповідала їй та. Ця жінка була згодна щось дати лише монахам.

І раніше, під час окупації, її дочка потайки допомагала біднякам. Вона непомітно брала з комор пшеницю, на своїх плечах несла її на млин, молола та роздавала бідним сім’ям борошно.

Одного разу мати застала її «на місці злочину». Як же дівчині дісталося! Тоді вона дала Богу обітницю. «Боже мій, – сказала вона, – допоможи мені знайти якусь роботу, всю свою зарплату я буду віддавати на милостиню».

І наступного дня її запросили на роботу в одну благодійну установу. Ох, як же ж вона зраділа! Вона виконала обіцянку: для себе не купила на зароблені гроші навіть пари панчіх: все віддавала на милостиню.

Знаєте, скільки людей їй говорять: «Спаси тебе Господи. Нехай буде благословенний прах твоїх батьків!» Ось так за її милостині Бог помилував потім і її матір», – розповів святий Паїсій.

Преподобний Паїсій Святогорець. Слова. Том IV. Сімейне життя

(Ми поза політикою! Запрошуємо відвідати наші англомовну і російськомовну частини сайту N.E.W.O.D. Можливо, ви знайдете там багато цікавого)

Wayfarer

Wayfarer

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x