Розлучення шкідливе для здоров’я

Розлучення шкідливе для здоров’я

Розлучення — важкий життєвий досвід, який впливає на психічний стан колишнього подружжя. Як виявилося, розрив стосунків також негативно впливає на фізичне здоров’я. Вчені розповіли, кому розлучення шкодить більше: жінкам чи чоловікам.

Дослідники проаналізували зразки крові 4835 учасників Копенгагенського біобанку віком від 48 до 62 років. Вони порівняли медичні показники у сімейних і розлучених пацієнтів і знайшли зв’язок між цими двома пунктами.

У своєму дослідженні вчені виявили прямий зв’язок між самотністю (не менше ніж 7 років протягом 26 років дорослого життя) у чоловіків з підвищеними маркерами запалення.

Зокрема, у тих, хто пережив два або більше розлучення рівень запалення (ІЛ-6) вищий на 17% порівняно з контрольною групою чоловіків, які ніколи не розлучалися з дружинами.

… у тих, хто пережив два або більше розлучення рівень запалення (ІЛ-6) вищий на 17% порівняно з контрольною групою чоловіків, які ніколи не розлучалися з дружинами.

Зазначається, що на здоров’я жінок наявність або відсутність партнера не впливає.

Довгий час Церква не давала ніяких послаблень своїм вірянам, і розмов про можливість припинення законного шлюбу бути не могло в принципі: “Одруженим я даю такий наказ, хоча це не я, а Господь наказує: жінці не слід шукати розлучення з чоловіком своїм. Якщо ж уже розлучиться, то повинна залишатися незаміжньою або нехай помириться з чоловіком своїм. Та чоловікові не слід розлучатися зі своєю дружиною1(Кор. 7, 10-11). Шлюб – це не лише певний соціальний інститут, чи прагматична необхідність для виживання, але й особливий духовний феномен. Розлучити пару, яка вірить у в Бога – це означає сплюндрувати, осквернити домашню Церкву. 

Проте Православна Церква, приймаючи таке твердження, ставиться до людей з розумінням її недосконалості. Християнство – це релігія любові, а не справедливості. Немає справедливості в тому, щоб людина за свій гріх була покарана двічі: один раз від подружнього партнера, а другий – від Церкви. Тому Вона благословляє другий шлюб (а, як вийняток і третій), виходячи з більш тверезого розуміння природи людини.

Джерело

(Ми поза політикою! Запрошуємо відвідати наші англомовну і російськомовну частини сайту N.E.W.O.D. Можливо, ви знайдете там багато цікавого)

Wayfarer

Wayfarer

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
1 Коментар
Старіші
Новіші Найпопулярніші
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
trackback
Коли кохання засліплює. Поради психолога | N.E.W.O.D
6 днів тому

[…] А якщо раптом зустрітись з якихось причин не виходить, нещастя накриває з голови до п’ят. Бракує спілкування, уваги, і здається, що світ завалився. […]

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
1
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
1
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x