День пам’яті Озерянської ікони Богородиці
30 жовтня/12 листопада Православна Церква вшановує пам’ять Озерянської ікони Пресвятої Богородиці
Чудотворна ікона Богородиці Озерянська (покровителька Слобідського краю) зберегалася в Преображенській Курязькій обителі поблизу Харкова.
Згідно з переданням, святиня з’явилася в кінці XVI ст. біля села Озерянів, від чого походить і її назва.
З часом там виник монастир, який також був названий Озерянським.
Існує розповідь про те, що якось під час косіння трави один селянин розсік випадково ікону Богоматері навпіл. Чоловік злякався через такий, хоча й ненавмисний, вчинок. Він взяв розсічений образ, благоговійно помістив його у своєму домі в червоному кутку та запалив перед ним свічку.
Вранці він знайшов ікону цілою, а на місці розсічення було видно лише тонкий слід.
У 1794 році Озерянсткий чудотворний образ потрапив до Курязького монастиря. Коли ж монастир закрили, святиня протягом 8 років зберігалася у храмі Покрови Божої Матері в Харкові.
На початку ХІХ ст. Курязьку обитель відновили, й на прохання братії їй повернули чесну ікону.
Щоб поклонитися чудотворному образу в Курязький монастир приходило багато вірян із Харкова та довколишніх поселень. Заступництвом Богородиці від нього зцілювалася велика кількість хворих.
З 1843 року щорічно 30 жовтня святиню хресним ходом приносили в Харків. Лише 22 квітня її повертали у монастир.
Чудотворну ікону Богородиці прикрашала риза з червоного золота старовинної роботи. У роки радянської влади ікона була втрачена.
Залишився тільки список, написаний за усіма церковними канонами. Священнослужителі стверджують, цей список має таку ж чудотворну силу, як оригінал.
Слава Богу вовіки. Амінь.
(Ми поза політикою! Запрошуємо відвідати наші англомовну і російськомовну частини сайту N.E.W.O.D. Можливо, ви знайдете для себе і корисне і цікаве)
[…] 1924 році влада вислала Святого до Харкова. З вересня 1925 року він жив у Свято-Данилівському […]