Психологи: підвищена емоційність ― маска глупоти

Психологи: підвищена емоційність ― маска глупоти

Підвищена емоційність ― термін, що означає дуже сильну реакцію у відповідь на помірні за силою подразники. Звертаємо увагу на поради психолога про те, як реагувати на власні помилки та в яке русло потрібно спрямовувати емоції.

____________________________________________________________

Дурість дуже часто одягає маску емоційності. Безглузда людина у відповідь на закиди про неправильну поведінку заявляє: «Я – емоційна людина!» Йдеться про негативні емоції: гнів, страх, тривога, туга.

Психологи давно вже встановили, що дефіцит інформації та невміння оцінити ситуацію викликають сильні негативні емоції як у розумного, так і в безумця.

Але розумна людина зі своїх невдач робить висновки, набуває досвіду, і наступного разу ця ж ситуація стає для неї звичною. Негативних емоцій не виникає, тому що все зрозуміло, навіть якщо не все благополучно. Потрібно діяти (а також молитися) – і тоді енергія, що закладена в емоції, перетворюється на дію. У недалекогглядної людини вона проявляється запальністю чи дратівливістю.

Тільки запальний дурень розряджає свої емоції на інших, а дратівливий стримує їх і розряди спрямовує на себе і навіть хвалиться цим: “Всередині все кипить, але тримаю себе в руках” 😅

Це найгірший вид психологічної підготовки.

Як тільки людина розумнішає, вона стає спокійнішою не лише зовні, а й внутрішньо.

  • Розумна людина емоційна? Так, і буває навіть дуже. Тільки всі її емоції йдуть у діло!

Вона нагадує судноплавну річку, на поверхні якої гладь, а всередині глибина. Потужність її течії відчувається тоді, коли увійдеш у річку. Ось чому розумні люди зовні не дуже помітні.

  • Емоційна людина нагадує гірську річку, яка розбризкує свої води (запальність) або має великі пороги (дратівливість). Але в будь-якому варіанті вона не судноплавна.

І ще одна аналогія, що відображає взаємини розуму та почуттів. Розум слід розглядати як трубу для емоцій. Тому емоційній людині необхідно мати ще ширшу трубу інтелекту, ніж малоемоційній. Тоді всі емоції підуть у діло.

А коли людина зайнята справою, у неї лише одна емоція, до того ж позитивна — емоція інтересу. Тоді вона досягає успіху, а її емоції з широкої труби високого інтелекту вливаються у безмежний океан радості.

І, можливо, не зовсім мав рацію Ларошфуко, який сказав, що «розум завжди у серця в дурнях»? Багато хто боїться розумнішати, бо думають, що вони стануть бездушними сухарями. Марні страхи. Зовсім навпаки! Тільки розумна людина вміє правильно насолоджуватися, і чим більше розуму – тим вищий рівень насолоди.

Надмірна емоційність негативно впливає на здоров’я дітей та дорослих.

Вона призводить до стресу, який викликає різні захворювання, такі як серцево-судинні, хвороби шлунку та кишківника, а також проблеми з імунною системою.

Стосунки

  • Людина з надмірною емоційністю буває занадто чутливою до того, як її сприймають інші.
  • Вона може легко ображається або відчувати відштовхування, що може спровокувати проблеми у стосунках.

Робота

  • Підвищена емоційність впливає на успішність у навчанні або роботі.
  • Дитина або доросла людина може стати занадто емоційною під час переговорів або спілкування з ровесниками чи колегами, що призводить до конфліктів та проблем на роботі.

Поведінка

  • Надмірна емоційність спричиняє неправильну поведінку. Наприклад, дитина чи доросла людина може занадто швидко реагувати на подразники та виклики, що призводить до агресії та конфліктів.
  • Підвищена емоційність є симптомом деяких психічних розладів та навіть захворювань, таких як депресія, тривожність, біполярний розлад1У людини, що страждає на цю недугу, спостерігається різка зміна настроїв, з характерним чергуванням станів ейфорії, підйому настрою і нападів зневіри, туги, депресії. Джерело: https://pyrogiv.kiev.ua/bipolyarnij-rozlad-shho-ce-take-prostimi-slovami/?gad_source=1&gclid=Cj0KCQiAgJa6BhCOARIsAMiL7V_4jp4xKE6uuiFLeVM6xx_eJi0GRPqFvKRunlX_MuEVPQhET3XCOiAaAn1xEALw_wcB © https://pyrogiv.kiev.ua/ тощо.

Психолог Михайло Литвак

(Нові статті – на російськомовній частині сайту N.E.W.O.D.)

Wayfarer

Wayfarer

0 0 голоси
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Найстаріші
Найновіше Найбільше голосів
Зворотній зв'язок в режимі реального часу
Переглянути всі коментарі
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
0
Буду рада вашим думкам, прокоментуйте.x
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
0
Буду рада вашим думкам, прокоментуйте.x