Астрономічні підтвердження подій, пов’язаних із розп’яттям Господа Іісуса Христа

Астрономічні підтвердження подій, пов’язаних із розп’яттям Господа Іісуса Христа

Як повідомляє Daily Mail, вчені з Оксфордського університету, використавши дані NASA, вважають, що знайшли астрономічне підтвердження біблійних подій, пов’язаних із розп’яттям Господа Іісуса Христа.

Згідно з їхніми дослідженнями, 3 квітня 33 року н. е., у день, коли, ймовірно, був розіп’ятий Христос, у Єрусалимі спостерігалося місячне затемнення, що могло надати Місяцю кривавого відтінку — як і написано у Святому Письмі.

«Сонце перетвориться на темряву, а місяць – на кров, перед тим як настане день Господній, великий і славний».1(Дії 2:20). 

Темрява, кривавий місяць і біблійні підтвердження

Дослідники Колін Гамфріс і В. Грем Веддінгтон, які вивчали біблійні описи й астрономічні моделі NASA, дійшли висновку, що згадане затемнення було тим самим “місяцем у крові”, про який свідчив апостол Петро в день П’ятидесятниці.

Вчені вважають, що апостол не говорив пророчо, а згадував події, які відбулися під час смерті Господа Іісуса, зокрема затемнення Сонця та незвичайний вигляд Місяця.

Євангеліє від Матфія (27:45) описує: «Від шостої години аж до дев’ятої години темрява була по всій землі».

Також в апокрифічному тексті, відомому як «Заповіт Пилата», сказано:

«Під час Його розп’яття сонце затемнилося, зірки з’явились, люди запалювали лампи від шостої години до вечора, а місяць був як кров».

Що каже астрономія?

NASA ще в 1990-х роках зафіксувала, що 3 квітня 33 року н.е. справді відбулося місячне затемнення, яке було видимим в Єрусалимі одразу після заходу сонця.

Через низьке положення на горизонті, Місяць мав кривавий відтінок — явище, яке зараз відоме як «кривавий місяць».

Затемнення було частковим, але достатньо сильним, щоб надати Місяцю зловісного вигляду, що могло справити глибоке враження на свідків.

П’ятниця перед Великоднем: символічна дата

Згідно з церковною традицією, Страсна п’ятниця — це день смерті Господа Іісуса на хресті, який припадає на п’ятницю перед Великоднем.

Ця дата розраховується за місячно-сонячним календарем, орієнтуються на Пасху — єврейське свято, коли, за Євангеліями, Господа Іісуса розіп’яли.

Таким чином, поєднання астрономічного затемнення, згадок у Письмі та обчислень святкових дат наводить учених на висновок, що день розп’яття — саме 3 квітня 33 року н.е.

«Люди не просто вигадували пророцтва, — каже Гамфріс. — Вони описували реальні астрономічні події, які в їхніх очах стали свідченням божественного втручання».

Хоча такі відкриття не є абсолютним доказом віри, вони стають мостами між наукою та богослов’ям. Для християн це ще одне нагадування, що історія смерті й воскресіння Іісуса Христа — не лише духовна, а й глибоко вплетена в матеріальний світ.

Навіть небеса, здається, не змогли залишитися байдужими у день, коли Спаситель помер за гріхи світу.

За матеріалами джерела



Wayfarer

Wayfarer

0 0 голоси
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Найстаріші
Найновіше Найбільше голосів
Зворотній зв'язок в режимі реального часу
Переглянути всі коментарі
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
0
Буду рада вашим думкам, прокоментуйте.x
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
0
Буду рада вашим думкам, прокоментуйте.x