День пам’яті ікони Богороці “Економісса”

5/18 липня Православна Церква вшановує память ікони Богороці “Економісса”.
Диво у лаврі
Образ Божої Матері «Економісса» зберігається на Святій Горі Афон у лаврі преподобного Афанасія. Його написали після наступної дивної події.
У Х сторіччі подвижник Афанасій на Афонській Горі заснував лавру. Проте стався сильний голод, і братія вимушено покинула її. Найдовше не залишав обитель ігумен Афанасій, але й він змушений був піти. Дорогою Подвижник зустрів Жінку, покриту легким блакитним покривалом. Жінка наближалася до старця, який розмірковував, звідки Вона могла з’явитися там, якщо вхід жінкам на Афонську Гору заборонений.
Незнайомка поцікавилася в Афанасія, куди він іде. У відповідь Старець сам запитав, хто Вона, як потрапила сюди й для чого Їй знати, куди він направляється.
Заради шматка хліба?
Після того Святий розповів про те, що сталося з його обителлю. Тоді Жінка запитала в Старця, чи кидає він свою обитель заради шматка хліба. А потім Вона сказала, щоб він не покидав лаври, яка згодом прославиться й стане першою серед афонських монастирів і пообіцяла Свою допомогу. Преподобний запитав у Незнайомки, хто Вона, і Жінка відповіла, що Вона — Матір його Господа.
Старець засумнівався й сказав, що буває, що ворог видає себе за світлого ангела. А потім він запитав у Богородиці, чим Вона переконає його в істинності Своїх слів. Богоматір вказала на камінь і повеліла старцю вдарити по ньому посохом. Вона сказала, що тепер він зрозуміє, Хто з ним говорить, і сповістила, що назавжди залишається Економіссою його лаври.
Коли Подвижник вдарив по каменю, з нього потекла вода. Вражений чудом він озирнувся, щоб припасти до ніг Богоматері, але Її не було. Після того Святий пішов у лавру й побачив, що комори наповнені припасами. Невдовзі в монастир повернулися й багато хто з братії.
З того часу в лаврі святого Афанасія немає економа, лише підеконом або помічник Економісси.
На спогад про чудо, що сталося, написали образ Богоматері. На ньому Пресвята Діва Марія зображена на престолі та тримає Богонемовля на лівій руці. З двох боків від Богородиці — святі Михаїл Синадський і ігумен Афанасій. У руках святий Афанасій тримає зображення його лаври, що символізує особливу турботу Божої Матері про монастир.
На тому місці, де Цариця Небесна з’явилася Преподобному, спорудили невеликий храм на честь ікони Живоносне Джерело. У тому храмі перебуває образ, який зображував чудо, що там сталося.
З дивовижно об’явленого джерела донині тече вода, якою втамовують спрагу паломники й через яку отримують зцілення хворі.
Слава Богу вовіки. Амінь.