Румунію Європейський суд із прав людини змушує визнати гомосексуальні “шлюби”

Румунію Європейський суд із прав людини змушує визнати гомосексуальні “шлюби”

Не зважаючи на те, що Румунія є православною державою, Європейський суд із прав людини (ЄСПЛ) в односторонньому порядку вимагає від цієї країни визнати законність існування в ній гомосексуальних «шлюбів». Рішення ухвалене 23 травня 2023 року за позовом Бухучану, Чоботару та ще 20 одностатевих «сімей» проти румунської держави, повідомляє бухарестський телевізійний канал Digi24.

ЄСПЛ встановив, що Румунія порушила статтю 8 Європейської конвенції, яка передбачає захист свободи інтересів особистості. «Кожна людина має право на повагу її приватного та сімейного життя, її оселі та її кореспонденції», − йдеться у документі.

Таким чином, Страсбург закликав румунське судочинство внести зміни до сімейного кодексу, який визнає шлюби виключно між чоловіком та жінкою. У ЄСПЛ категорично заявили, що одностатеві «сім’ї» терміново потребують форми визнання, яка б забезпечила їм «рівні права та створила правову базу, що має захистити спільне життя цих пар».

Судді озвучили відповідне рішення, прийняте п’ятьма голосами проти двох, після чотирьох років після того, як одразу 42 жителя Румунії подали до ЄСПЛ колективний позов проти влади, звинувативши її у «відсутності толерантності» стосовно представників так званих «сексуальних меншин».

При цьому жодну з апеляцій офіційного Бухареста відносно того, що Румунія є православною християнською державою, яка шанує традиції свого народу, європейські юристи не взяли до уваги.

Очікується, що вимогу ЄСПЛ розглянуть на найближчому засіданні румунського парламенту. На думку аналітиків, абсолютна більшість депутатів обох палат найвищого законодавчого органу країни проігнорують позицію Страсбурга. Румунія поряд із Угорщиною та Чехією блокують у структурах ЄС прийняття положень, що дискредитують релігійні погляди своїх співгромадян.

Джерело

Wayfarer

Wayfarer

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x