Молитовне правило вірянам УПЦ на Великий піст

Молитовне правило вірянам УПЦ на Великий піст

Дорогі брати і сестри! Возлюблені чада Церкви Христової! Молитовне правило.

Милістю Божою, розпочинаються дні Великого посту — часу особливого, що повертає нас, за образом євангельської притчі, з далекої країни гріха в дім Небесного Отця 1(Лк. 15:11-32).

Щорічно настання спасительних великопосних днів дарує нам можливість відкинути діла темряви 2(Рим. 13:12) і повернутися на шлях життя 3(Пс. 15:11). Цьому сприяє як календарний час святої Чотиридесятниці, що збігається з періодом весняного пробудження природи, так і особливий покаянний настрій постових богослужінь.

Дотримання Великого посту є не тільки важливою, а й невід’ємною умовою правильного шляху до спасіння. Великий піст відкриває духовні очі та дає можливість побачити себе справжнього перед Богом, проаналізувати та виправити себе у світлі грядущої вічності.

Наставляючи своїх чад на благодатний час посту, Свята Церква нагадує нам, що ми покликані просвітитися духовною силою Господа, Який є світло, і немає в Ньому ніякої темряви 4(1 Інн. 1:5).

Справжнє духовне життя — це не тільки відмова від зла та моральне вдосконалення, але й стяжання благодаті Святого Духа, преображення людської душі Божественною силою Воскреслого з мертвих Господа нашого Іісуса Христа.

У священні дні святої Чотиридесятниці підсилимо наші гарячі молитви про мир до Бога миру 5(1 Фес. 5:23). Нехай плодами нашого постування стане примноження любові, припинення ворожнечі та кровопролиття, викорінення ненависті й усякої злоби, щоб нам, достойно пройшовши поприще духовного подвигу, стати мертвими для гріха та живими для Бога у Христі Іісусі Господі нашому 6(Рим. 6:11).

Кожного року в дні святої Чотиридесятниці ми брали на себе особливі молитовні правила. Цього року вірним нашої Святої Церкви благословляється кожен день робити по сім земних поклонів із молитвою Іісусовою — за прощення наших гріхів, та читати по одній главі зі Святого Євангелія — за мир на нашій землі та у всьому світі.

 

+ОНУФРІЙ,

МИТРОПОЛИТ КИЇВСЬКИЙ І ВСІЄЇ УКРАЇНИ,

ПРЕДСТОЯТЕЛЬ УКРАЇНСЬКОЇ ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ

 

Джерело

(Ви можете також відвідати російськомовну і англомовнучастини сайту N.E.W.O.D.)

Wayfarer

Wayfarer

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x