День пам’яті преподобного Михаїла Сповідника

День пам’яті преподобного Михаїла Сповідника

23 травня/5 червня Православна Церква вшановує пам’ять преподобного Михаїла Сповідника.

Преподобний Михаїл, єпископ Сінадський, жив непорочно, ангельським життям і сяяв різними чеснотами.

У юному віці він знехтував благами цього світу й прийняв чернечий постриг. Сподвижником Михаїла був святий Феофілакт, єпископ Нікомидійський. Вони обидва подвизалися в монастирі, що розташовувався на березі Чорного моря, будучи послані туди Константинопольським патріархом Тарасієм.

Молитви преподобних мали велику силу в Бога. Так, одного разу під час жнив, коли була нестерпна спека й багато хто знемагав від спраги, Феофілакт та Михаїл помолилися Господу, і пуста мідна посудина почала точити воду.

Преподобні вирізнялися доброчестям і удостоїлися святительського сану. Святий патріарх Тарасій звів Феофілакта на єпископський престол міста Нікомидії, а Михаїла поставив єпископом чорноморського міста Сінад.

Святі були добрими пастирями словесного стада Христового й подавали вірянам приклад власним життям.

Після кончини блаженного патріарха Тарасія на Константинопольський престол зійшов святий Никифор.

У ті часи піднялася хвиля єресі іконоборства, що була засуджена на Сьомому Вселенському Соборі в 787 році. Поширенню єресі сприяв імператор Лев Вірменин, який царював у 813 – 820 рр. Він підняв гоніння на християн, яких за шанування ікон катував та вбивав.

Святого патріарха Никифора та інші благочестивих архієреїв вигнали з престолів, а їхні місця зайняли єретики-іконоборці.

Захисником святої віри явив себе єпископ Михаїл. Зміцнений Божою благодаттю, він боровся проти єретиків, викривав їхнє нечестя.

Такого викриття не стерпів імператор та наказав катувати Святителя. Михаїл же був непохитним у вірі й твердо відстоював шанування ікон.

Лев Вірменин розсердився й засудив його до заслання. Спочатку Преподобний потрапив у фракійське місто Євдокіаду, а потім був гнаний із місця на місце. Багато довелося йому зазнати поневірянь і нещасть. У засланні скінчилися дні Святого.

Святитель Михаїл відійшов до Господа й удостоївся небесного вінця як архієрей та мученик. Чесна кончина преподобного Михаїла настала близько 818 року.

Слава Богу вовіки. Амінь.

(Ви можете також відвідати російськомовну й англомовну частини сайту N.E.W.O.D.)

Wayfarer

Wayfarer

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x