Якщо нас гонять – значить ми Божі, – митрополит Святогірський Арсеній

Якщо нас гонять – значить ми Божі, – митрополит Святогірський Арсеній

Якщо нас гонять, значить ми зберегли істину, а отже ми є послідовниками Христовими. У цьому наша втіха і радість. Про це сказав намісник Успенської Святогірської Лаври митрополит Святогірський Арсеній у проповіді після читання канону з акафістом Страстям Христовим 26 березня 2023 року, пише «Правлайф».

«Бог прийшов на землю, щоб урятувати світ від гріха, смерті, пекла. Він приносить Себе в жертву за людські гріхи, щоби очистити рід людський від гріхів. … Скільки, браття і сестри, відтоді минуло часу, скільки зруйнувалося міст, скільки померло царів, мудреців, скільки зникло з лиця землі сильних та міцних держав… І ось серед усього цього тимчасового, швидкоплинного живе Церква Христова. Живе, бо Господь сказав: “Побудую Я Церкву Свою, і сили адові не переможуть її” (Мф. 16:18). Регулярно, хвилями проти Церкви зводилися гоніння… Скільки було неронів, діоклетіанів, комуністичних безбожних правителів – а Церква стояла і стоїть. Скільки ворог споруджував єресей, розколів – а Церква стояла і стоїть», – сказав митрополит Арсеній.

Він нагадав слова з Псалтиря: «Не надійтесь на князів, на людського сина, бо в ньому спасіння нема» (Пс. 145:3). «Спасіння у Богові, спасіння в Його Святій Церкві, – продовжив архієрей. – І те, що Церква сьогодні спасається, і ми в ній спасаємося, видно і з переслідувань на Церкву. Дивлячись на божевілля гонителів, думаєш: як вони не можуть зрозуміти, що слова “Побудую Я Церкву Свою, і сили адові не переможуть її” сказані не людиною, а Богом?».

Але й у гоніннях, за словами владики намісника, для християн приховані втіха і радість.

Він навів вчення преподобного Амвросія Оптинського про три шляхи спасіння: «Перший шлях спасіння – жити свято. Другий шлях – якщо не жити свято, то щиро каятися та прагнути виправлятися. Якщо ж немає святості життя і немає сталості покаяння, то є третій шлях спасіння: терпіти скорботи та хвороби».

«Тобто виявляється, брати і сестри, у скорботах і хворобах полягає певна втіха і радість: через них нас Бог спасає. І якщо нас гонять – значить ми Божі. Якщо нас обмовляють і нас принижують, як на Нього наклепували і Його принижували, значить ми Його послідовники. Адже Господь сказав: “Якби ви були від цього світу, то світ любив би своє. Але оскільки ви не від цього світу, ненавидить вас світ. … Якщо Мене гнали, гнатимуть і вас” (див. Ін. 15:19-20). Якщо ми гнані, значить ми зберегли істину і отже ми є послідовниками Христовими. У цьому наша втіха і наша радість», – пояснив митрополит Арсеній.

Намісник Лаври також нагадав, що «Бог завжди поруч не з гордими, не з людьми, які підносяться над усіма, але зі страждаючими, які терплять скорботи». «Не даремно святі отці кажуть: “Не бійся, не звертай уваги, коли образили тебе. Бійся когось образити! Ми (Церква) ні в кого не захоплювали храми, … ми тільки простягаємось молитвою до Бога, тільки прагнемо перебувати з Ним», – сказав митрополит Арсеній.

А через молитву, додав він, відбувається зв’язок цього світу з Богом.

Владика привів випадок, що стався за радянських часів з американським астронавтом: «Один американський астронавт, перебуваючи на орбіті, фотографував територію Радянського Союзу. І ось на багатьох фотографіях і через оптичні прилади він побачив розкидані по всій території якісь маленькі крапки, що світяться, з яких, як голочки, сходили вгору тоненькі промені. Повернувшись на Землю, астронавт узяв координати цих точок і, вивчивши карти, з’ясував, що ними були храми та монастирі. Згодом він приїхав і як турист відвідував багато святинь нашої вітчизни».

«Йому Господь відкрив, що таке є Церква, яка пов’язує нас зі Світом Божим. І світлі промені благодаті виливаються не лише на храми, але й на людей, що стоять у них. І, напевно, якби можна було пильніше подивитися, то було б видно, що від кожного, хто молиться в храмі, сьогодні простягається у вічність і пов’язує його з Богом світлий молитовний промінець», – сказав митрополит Арсеній.

«Ми кожен по-своєму відкрили для себе Бога, – звернувся архієрей до віруючих. – Відкрили у Його Святій Церкві. І багато угодників Божих стали для нас рідними. Божа Матір – одне тільки ім’я це стало солодким для нашого серця. І Сам Господь став для нас Небесним Отцем. У наших храмах і святих обителях ми з’єднуємося з Ним через Причастя Тіла та Крові Христової. І дай Боже, щоби ці храми ніколи не закривалися».

Знову говорячи про гоніння на Церкву, владика Арсеній зазначив: «Хіба мало прикладів, як руйнувалися плани гонителів зі знищення Святої Церкви? Невже досі люди не зрозуміли, що з нами Бог?.. “Розумійте, язиці, і покоряйтеся, бо з нами Бог” (див. Іс. 8:8-9)».

Він нагадав, що 29 березня оголошено закриття Києво-Печерської Лаври.

«Але ми, брати і сестри, сьогодні кожен світлим променем молитви простягатимемося до підніжжя Престолу Божого. І дай Боже, щоби та обіцянка, яку Господь дав апостолам на Таємній вечері, – що вони вкушатимуть трапезу з Ним у Царстві Небесному, – стосувалася і нас. Дай Боже, і нам, які вкушають трапезу Тіла і Крові Христових у Церкві Його Святий, вкушати трапезу вічності, перебування з Ним і з усіма святими», – побажав митрополит Арсеній.

Джерело

Wayfarer

Wayfarer

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x