Перевага Православної Церкви над іншими конфесіями

Перевага Православної Церкви над іншими конфесіями

Перевага Православної Церкви над іншими конфесіями неперевершена однозначно, але не всі це визнають.

Вищість Православ’я

Православна Церква перевершує всі церкви не православні вірування:

  • по-перше, своєю істиною, своїм Православ’ям, що дотримане та завойоване кров’ю апостолів, ієрархів, мучеників, преподобних і всіх святих;
  • по-друге, тим, що найвірнішим чином приводить до спасіння (рівним, прямим і вірним шляхом), що вірним чином очищає, освячує, оновлює через ієрархію, Богослужіння, таїнства, пости;
  • по-третє, що найкращим чином навчає догоджати Богу та рятувати душу свою, найкращим чином веде до покаяння, виправлення, молитви, вдячності, славослов’я.

Де є такі молитви, славослов’я, подяки та прохання, таке дивовижне Богослужіння, як в Православній Церкві? – Ніде.

«Я перебуватиму з вами повсякденно аж до кінця віку»1(Мф. 28:20), – говорить Христос.

Сам Господь завжди притаманний Своїй Церкві – для чого ж тоді існує намісник – папа? І чи може грішна людина бути намісником Господа? – Не може. Намісник Царя, намісник Патріарха в будь-якому місті може бути й буває, а намісником, заступником Господа, Безначального Царя та Глави Церкви, ніхто не може бути. Правильно.

Згубні вигадки Католицької церкви

Найшкідливіша справа в християнстві – є верховенство людини в Церкві, наприклад, папи та його уявна непогрішність.

Саме в догматі її непогрішності й полягає найбільша погрішність, бо папа є грішна людина, і біда, якщо він вважатиме себе, що він непогрішний.

Скільки похибок найбільших, згубних для душ людських вигадала католицька, папська церква – в догматах, в обрядах. У канонічних правилах, в богослужінні, в злісних відносинах католиків до православних, у хулах і наклепах на Православну Церкву, в картаннях. Звернених до Православної Церкви та до православних християн!

І в усьому цьому винен непогрішний, нібито, папа, його та єзуїтів доктрина, їхній дух брехні двоєдушності й усіляких неправильних засобів «ad majorem Dei gloriam» (для великої слави Божої)».

Необхідність приналежності до Церкви Христової

Необхідно належати до Церкви Христової, якою Глава є Всемогутній Цар, Переможець пекла Іісус Христос.

Царство Його є церква, яка воює з началами та владою і світодержателями темряви віку цього. З духами злоби піднебесними, які складають майстерно організоване царство й борються вкрай дослідно, розумно та сильно з усіма людьми, добре вивчивши всі їхні пристрасті та нахили.

Одна Людина тут в полі не воїн; та й велике суспільство, але неправославне і без Глави – Христа – нічого не може зробити з такими ворогами. Хитрими, тонкими, постійно здоровими, які чудово вивчили науку своєї війни. Християнину православному потрібна сильна підтримка згори від Бога і від святих воїнів Христових. Які перемогли ворогів спасіння силою благодаті Христової, і від Церкви земної Православної. Від пастирів і вчителів, потім – спільної молитви й таїнств.

Православної

Ось така-то помічниця людині-християнину в боротьбі з невидимими та видимими ворогами є саме Церква Христова, до якої, Божою милістю, ми й належимо.

Помилки інших конфесій

  • Католики вигадали нову главу, принизивши Єдиного справжнього главу Церкви – Христа;
  • лютерани відпали й без Глави залишилися;
  • англікани – теж: Церкви немає в них, союз із Главою розірвано, допомоги всесильної немає, а Веліар воює усією силою, підступністю та всіх тримає в своїй звабі та смерті. Тих, хто гине безліч у безбожництві та розпусті.

При будь-якому богослужінні церковному – домашньому, приватному та громадському – духовному погляду православного християнина представляється думка, ідея про єдине духовне тіло, яким є Церква Христова, стовп і підвалина правди, Главою якого є Сам Христос Бог.

Тіло Христа

Ця Церква Христова, або духовне Тіло Христа складається з трьох колін – небесного, земного і могильного, тому свята Церква земна (або коліно земне) щодня благає до свого Глави про прощення гріхів покійних у віру та покаяння та про запровадження їх у Царстві Небесному.

І в посередники свого клопотання закликає членів Церкви Небесної та Саму Начальницю повчання церковного – Матір Божу, та молитвами їх Господь покриє гріхи їх і не позбавить Царства Небесного.

Нам, що живуть на землі членами Церкви Божої, – досить радісно й втішно завжди вірити, знати та сповідувати, що духовна Мати наша свята Церква невпинно таємно день і ніч молиться і за нас. Що ми знаходимося завжди під покровом благодатним Самого Господа, Богоматері, святих Ангелів, Предтечі й усіх святих.

У католиків..

.. глава Церкви – папа, людина грішна (хоча і проголошений неправильно непогрішним) і, як такий, допустив безліч помилок у Церкві Христовій, і самими справами позначився таким, і саме поняття про Церкву Божу спотворив і скував духовну свободу та совість християн католиків, піддавши в той же час неправедній хулі та неприязні католиків святу Православну Церкву, стовп і підвалину правди.

У протестантів – німців і англійців – зовсім перекручене поняття про Церкву, бо немає в них благодаті законного священства, немає таїнств, немає коліна небесного – Церкви Небесної. Не визнають святих; немає і коліна могильного – померлих не визнають і не моляться за них, вважаючи це непотрібним.

Хвала Христу Богу нашому

Слава Церкви Православній! Слава Христу Богу – Найсвятішій Главі, єдиній Главі Церкви Божої на землі! Слава Богу в Трійці, що ми не впали в хулу на Бога, не визнали та не визнаємо вовіки главою Церкви Святої грішну людину!

Дякую Господеві, який слухав і продовжує слухати молитви мої перед всеспасительною та страшною Жертвою (Тіла та Крові Христових) про заблукалих у вірі великих суспільств, християнськими іменованих, але в суті відступницьких: католицького, лютеранського, англіканського та інших.

Чин навернення від різних вір і сповідань та приєднання до Православної Церкви на що вказує? Необхідність – залишення помилкових вір і сповідань, заперечення помилок, сповідання Справжньої Віри та покаяння в усіх колишніх гріхах, обіцянка Богу зберігати та твердо сповідувати віру непорочну, берегтися гріхів і жити в чеснотах.

Святий праведний Іоанн Кронштадський. Думки про Церкву

Джерело 

(Російськомовна частина сайту N.E.W.O.D., нові статті)

Wayfarer

Wayfarer

0 0 голоси
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Найстаріші
Найновіше Найбільше голосів
Зворотній зв'язок в режимі реального часу
Переглянути всі коментарі
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
0
Буду рада вашим думкам, прокоментуйте.x
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
0
Буду рада вашим думкам, прокоментуйте.x