Що означає, якщо сняться померлі?

Що означає, якщо сняться померлі?

Священник Андрій Гавриленко розповів, що такі сни, коли сняться померлі, вказують на те, що не варто байдуже ставитися до потойбічної долі наших близьких.

«По-перше, такі сни показують, що потойбічне життя є, а отже, є й відплата за нього. По-друге, такі сни говорять про те, що померлі продовжують любити нас. Зі Святого Письма знаємо, що наші покійні родичі переживають за нашу долю», – сказав священник.

Він навів приклад притчу про багатія та Лазаря, де нещасний безіменний багатій просить у Авраама воскресити Лазаря, щоб той засвідчив братам, як треба жити «щоб і вони не прийшли в це місце муки»1(Лк. 16:28).

«Грішний і немилосердний переживав за своїх братів і благав про допомогу їм. Невже наші родичі не переймаються нашим духовним життям?

Святитель Миколай Сербський у «Місіонерських листах» розповідає кілька зворушливих історій сонних видінь родичів, які буквально рятували життя своїм живим близьким. Мати врятувала сина, що розорився, від самогубства, сказавши уві сні: «У раю багато бідних, а самогубців жодного».

А інший сон спонукав жінку до глибокого покаяння за аборти: з неї у сні сміялися три підлітки, яких вона вбила ще в утробі. З життя праведного Іони Одеського дізнаємося, як його мати попередила не плисти на пароплаві, який у тому рейсі затонув», – розповів отець Андрій.

Священник зазначив, що по-третє, такі сни показують, що не варто байдуже ставитися до потойбічної долі наших близьких.

«Церква закликає дуже обережно ставитися до снів через труднощі їхнього тлумачення та відсутності дару розсудливості. Тому в 90 відсотках випадків вона взагалі забороняє вірити снам. Критично необхідно підходити до снів про покійних.

Знаємо з Пролога, як лукавий скористався вірою в сни одного подвижника й привів його до смерті, показавши хибний сон, що апостол Павел мучиться в пеклі, а фарисеї блаженствують у раю. Подвижник пішов із монастиря, обрізався, одружився з єврейкою і незабаром помер без покаяння.

Тому до будь-яких снів потрібно ставитися надзвичайно критично. Найкраще підійти до священника, розповісти сон і попросити поради, як вчинити», – продовжив він.

Отець Андрій вважає, що не варто також вірити снам-пророкуванням, які походять від нібито наших померлих і говорять про майбутнє. «Якщо наснився покійний родич, необхідно сприйняти це, перш за все, як сигнал про його молитовний спомин. Хоча є винятки, як показано вище на прикладі святителя Миколая Сербського. Головний критерій – такий сон має закликати нас до покаяння перед Богом та ближніми», – додав він.

«Якщо родич хрещений, то найкраще прийти на панахиду, роздати милостиню жебракам, убогим. Святе Письмо помічає, що «милостиня рятує від смерті й не допускає зійти в пітьму» 2(Тов. 4:10). Коли даєш милостиню, можна навіть сказати, що це за упокій такої людини», – зазначив священник Андрій Гавриленко.

Священник УПЦ вважає, що ідеально було б самому вдатися до Таїнства Покаяння – Сповіді та Причастя. «Справа в тому, що наші молитви та милостині Богові догідніші, коли вони від щирого серця, а чистоту неможливо придбати без покаяння. Необхідно очиститися від усіх гріхів, щоб і молитви про наших покійних були угодні Богові», – пояснив він.

«Добре було б подати на Проскомідію на Літургії. На службі священник із заупокійної просфори виймає часточку, молитовно згадує ім’я покійного. Наприкінці Літургії ці частки висипаються в Чашу з Кров`ю Христовою зі словами: «Омий, Господи, гріхи поминавшіхся здє Кровію Твоєю Чєстною, молітвами святих Твоіх”. Крім того, нам необхідно щоденно вдома навчиться молиться за наших усопших», – продовжив він.

Також отець Андрій порадив безпосередньо після такого сну почитати якийсь період акафіст «О єдіноумєршєм».

«Після такого сну необхідно мало звертати увагу на його зміст. Необхідно зосередити увагу на церковній та домашній молитві та справах милосердя», – підсумував священник УПЦ.

Радониця

Джерело

(Ви можете також відвідати російськомовну й англомовну частини сайту N.E.W.O.D.)

Wayfarer

Wayfarer

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x